Loading color scheme

Retinol - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

Każdego dnia nasza skóra jest wystawiona na działanie promieni słonecznych, co powoduje, że naturalnie występująca w skórze witamina A ulega utlenieniu. Dlatego wszyscy musimy uzupełniać jej poziom każdego dnia, ponieważ dzięki temu pomagamy minimalizować niszczące działanie promieni UVA i UVB, a także innych środowiskowych czynników stresogennych. Istnieją różne sygnały, świadczące o niewystarczającym poziomie witaminy A w skórze m.in. utrata elastyczności, pojawienie się zmarszczek, szorstkość czy przebarwienia.

a complexDając skórze dzienną dawkę witaminy A w kremach, możemy aktywnie redukować pojawianie się drobnych zmarszczek, minimalizować różne niedoskonałości oraz poprawić ogólny wygląd i teksturę naskórka. Witamina A występuje w postaci karotenoidów i retinoidów, wśród których można wyróżnić formy: estrową, tłuszczową, alkoholową i kwasową. Retinol jest częścią alkoholowej grupy witaminy A, najmniejszą formą molekularną, a zarazem jedną z najbardziej aktywnych. Dlatego nie powinno nikogo dziwić, że właśnie ten składnik stał się sławny w pielęgnacji skóry, dzięki właściwościom anti aging. Retinol Environ w intensywnym stężeniu nie jest przyjazny dla skóry, dlatego należy okresowo zmieniać stosowanie tej formy na formę estrową.

How retinol works and can benefit all skin types Environ Skin Care

Jak działa?

Aby Twoja skóra była #RebornBeautiful (zdrowo odrodzona), miejscowo stosowane formy witaminy A muszą być metabolizowane przez komórki skóry. Wszystkie formy tej witaminy, w tym retinol, są metabolizowane do kwasu retinowego, który jest ostatecznie odpowiedzialny za większość pozytywnych efektów. Jakie to efekty? Naukowe badania wykazały, że witamina A:

- wspiera naturalne nawilżenie skóry i nadaje jej blask,

- wzmacnia zewnętrzną warstwę, dzięki czemu skóra jest sprężysta,

- wspiera syntezę kolagenu i elastyny,

- wspomaga naturalną odporność skóry, zapobiegając wypryskom,

- zapobiega rozwojowi raka skóry.

Jak zacząć go używać?

stepup
Ponieważ retinol jest skoncentrowaną i aktywną formą witaminy A, musisz najpierw przyzwyczaić skórę do jej dodatkowych dawek. Pielęgnacja witaminą A powinna być zgodna z unikalnym systemem witaminowym STEP-UP SYSTEM™ marki Environ, w którym zaczynasz od niskiego poziomu i stopniowo torujesz sobie drogę do najwyższych stężeń składników aktywnych.

Dodaj Serum Retinol do codziennej pielęgnacji skóry, gdy Twoja skóra będzie czuła się w pełni komfortowo przy średnim i wysokim poziomie witaminy A. Następnie zużyj od 2 do 4 opakowań serum, zanim przejdziesz do następnego poziomu Retinolu. Jeśli chcesz cieszyć się zdrowym i naturalnym blaskiem, zacznij pielęgnację kosmeceutykami Environ już dziś i doświadcz na sobie – efekty zdrowo odrodzonej skóry #RebornBeautiful.