Loading color scheme

NOWOŚĆ

RAD SHIELD Mineralna ochrona przeciwsłoneczna o matowej, nawilżającej, kremowej konsystencji.

KLUCZOWE SKŁADNIKI:

* Dwutlenek tytanu - nieorganiczny filtr UVA i UVB

*Tlenek cynku - przezroczysta nieorganiczna ochrona przed promieniowaniem UVA

* Fermentacja Thermus Thermophillus (Venuceane ™) - Adaptacyjna ochrona IR

* Masło Butyrospermum Parkii (Shea) – składnik nawilżający

* Tokoferol (witamina E) - przeciwutleniacz

* Ekstrakt owocowy Solanum Lycopersicum (pomidorowy) - Bezbarwne karotenoidy pochłaniające promieniowanie UV .

 

JAKIE SĄ KORZYŚCI?

Dwutlenek tytanu: jest obojętnym minerałem stosowanym jako składnik ochrony przeciwsłonecznej w kosmetykach. Udowodniono naukowo, że chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB. Ponieważ jest delikatny, stanowi aktywny filtr przeciwsłoneczny dla wrażliwej lub skłonnej do zaczerwienień skóry. Jest świetny do stosowania wokół oczu, ponieważ jest mało prawdopodobne, by powodował szczypanie. Dwutlenek tytanu jest zwykle mikronizowany (nano) i powlekany do stosowania w produktach kosmetycznych. Mikronizacja czyni go nieco ciężkim w dotyku, co sprawia, że lepiej się prezentuje i łatwiej rozprowadza na skórze. Mikronizowany dwutlenek tytanu jest fotostabilny i może zapewnić lepszą ochronę przeciwsłoneczną niż niemikronizowany dwutlenek tytanu.

Tlenek cynku: Minerały takie jak tlenek cynku są często stosowane jako nieorganiczny fizyczny bloker przeciwsłoneczny. Są one preferowane nad związkami organicznymi, które absorbują wyłącznie promieniowanie UV. Zalety ochrony przeciwsłonecznej na bazie związków nieorganicznych obejmują brak podrażnienia i uczulenia skóry, obojętność składników, ograniczoną penetrację w skórę oraz ochronę o szerokim spektrum działania. Naturalną nieprzezroczystość tych drobnych rozmiarów cząsteczek filtrów przeciwsłonecznych ( biały nalot ) jest eliminowany bez zmniejszania skuteczności blokowania UV dzięki wykorzystaniu nanocząstek cynku. Ponieważ dwutlenek tytanu w mikroskali jest najskuteczniejszy dla UVB, a mikro cząsteczki cynku w zakresie UVA, połączenie tych dwóch tlenków zapewnia wymaganą szerokopasmową ochronę przed promieniowaniem UV.

Thermus Thermophillus Ferment:
 Ekstrakt z bakterii Gram ujemnych. Substancja o właściwościach przeciwutleniających - niweluje negatywny wpływ wolnych rodników. Promieniowanie podczerwone (IR) stanowi ponad 50% promieniowania słonecznego, generuje wzrost ciepła, wnika głęboko w skórę i ma szkodliwy wpływ na fizjologię skóry. Venuceane ™ zwalcza uszkodzenia spowodowane przez IR, zapobiega stresowi indukowanemu przez IR, zmniejsza stany zapalne, poprawia nawilżenie i utrzymuje strukturę skóry w celu ograniczenia powstawania zmarszczek. W odpowiedzi na wzrost ciepła oferuje proporcjonalne działania detoksykacyjne i przeciwdziała wytwarzaniu ROS generowanego przez IR.

Masło Butyrospermum Parkii (Shea):
 Ten lipid roślinny, ekstrahowany z drzewa Karite, jest stosowany jako środek zmiękczający skórę w kosmetykach i ma właściwości wygładzające dla suchej skóry. Masło Shea ma nie tylko bogatą konsystencję; jest także bogatym źródłem przeciwutleniaczy.

Produkty są odpowiednie dla każdego powyżej 6 miesiąca życia, do stosowania na skórę w każdym wieku i dla wszystkich rodzajów skóry i kondycji. Bez ryzyka uczuleń! Produkt nieperfumowany, zapach ulatnia się po kilku minutach.

Bezpieczny na powieki i okolice oka.